Co to jest tamburyn?


Tamburyn, zwany inaczej bębenkiem baskijskim, jest jednym z najprostszych i najpowszechniejszych instrumentów perkusyjnych. Ze względu na jego prostotę i niską cenę, jest bardzo lubiany i doceniany przez wielu.

Jak wygląda ten instrument?

Wygląd tamburyna jest dość niepozorny. Może mieć formę drewnianej obręczy lub półkola, w którym umieszczono niewielkie, metalowe talerze, które pod wpływem ruchu dłoni grającego wydają z siebie charakterystyczne dźwięki.

Niektóre modele posiadają również specjalną membranę w środkowej części, która nieco zmienia dźwięk wydawany przez instrument. Poszczególne tamburyna mogą nieznacznie różnić się między sobą cenowo w zależności od wyglądu, funkcjonalności czy producenta, jednak zasadniczo są one jednymi z najtańszych instrumentów perkusyjnych.

Kto może z niego korzystać?

Tamburyn znajduje powszechne zastosowanie w perkusjach i to tam może być użytkowany jako jeden z najbardziej podstawowych, a zarazem najprostszych elementów. Jest niedrogi, a dźwięki, które wydaje sprawiają, że może być użytkowany w wielu rodzajach muzyki, na przykład pop, country czy rock.

To także świetny pomysł na pierwszy instrument dla dziecka. Dzięki niemu, malec może poznać rytm i nauczyć się korzystania z bardzo prostego instrumentu muzycznego. Taka forma umuzykalniania może w przyszłości zaowocować rozwinięciem dużego talentu w tym zakresie, dlatego jeśli dziecko marzy o takim instrumencie, warto mu go sprawić. Na początek jednak lepiej kupić tańszy i prostszy model.