Historia muzyki hip-hopowej: Przewodnik po początkach Hip Hopu


Muzyka hip-hop przeszła długą drogę od swoich skromnych początków w Nowym Jorku 40 lat temu. Kiedyś podziemny ruch, hip hop urósł do rangi najpopularniejszej formy muzyki w dzisiejszym świecie, dotykając niemal każdej niszy od EDM do popu i wszystkiego pomiędzy. Istnieje wiele różnych gatunków, które wchodzą pod parasol muzyki hip hop.

Niektóre z tych podgatunków obejmują starą szkołę, nową szkołę, alternatywę, gangsta rap i muzykę trapową; aby wymienić tylko kilka. Jak można stwierdzić, czy piosenka wykorzystuje elementy hip hopu? Nie zawsze jest to łatwe do rozpoznania, ale istnieją pewne wspólne cechy wśród wszystkich odmian tego typu muzyki. Poznajmy historię muzyki hip-hop i zobaczmy, jak daleko zaszła od czasu jej powstania w późnych latach 70.

Czym jest muzyka Hip Hop?

Muzyka hip hop na winylach https://winylownia.pl/pl/menu/muzyka/plyty-winylowe/hip-hop-186.html jest połączeniem kilku różnych stylów muzycznych i kulturowych. Artyści hip-hopowi mogą włączać do swojej muzyki elementy rapu, R&B, jazzu i soulu. Te gatunki muzyki są naturalnie wplecione w kulturę hip hopu.

Kultura hip-hop to ruch artystyczny, który rozpoczął się jako odłam kultury afroamerykańskiej i karaibskiej pod koniec lat 70. w Nowym Jorku. Charakteryzuje się głównie breakdancem, sztuką graffiti i MCing/DJing (emceeing i deejaying).

Muzyka hip-hop po raz pierwszy pojawiła się w okresie wielkich niepokojów społecznych w Stanach Zjednoczonych. W latach 70. i wczesnych 80. naród był nękany przez biedę, przestępczość i napięcia rasowe.

Artyści hip-hopowi wykorzystywali swoją muzykę jako formę ekspresji i sposób wyrażania opinii na temat trudności, z którymi borykali się na co dzień.