Najlepsze perkusje dla osób początkujących

perkusja Gretsch

Zakup pierwszej perkusji jest naprawdę sporym wyzwaniem zwłaszcza dla tych osób, które nie znajdą się na tego typu sprzęcie. Dzięki kilku naszym cennym poradom zdecydowanie łatwiej będzie Państwu dokonać udanego zakupu.

O czym należy pamiętać?

Jeżeli nie możemy skorzystać z fachowego doradztwa, to w pierwszej kolejności warto stawiać na perkusje renomowanych producentów. Pamiętać należy również i o tym, że pierwsza perkusja nie powinna być droga. Dużym błędem jest to, aby na samym początku wybierać perkusje z najwyższej światowej półki. Na rynku dostępne są specjalne modele dla małych dzieci, które doskonale nadają się do nauki gry na tym instrumencie.

Porządne pałki

Wielu początkujących perkusistów nie zwraca uwagi na rodzaj pałek, co oczywiście jest bardzo dużym błędem. Pałki do perkusji różnią się między sobą przede wszystkim rodzajem zastosowanego drewna, grubością oraz rodzajem samej główki. Pałki wykonane są zazwyczaj z drewna grabu, dębu, brzozy albo hikory. Grubsze pałki przeznaczone są dla miłośników cięższej muzyki. Osoby początkujące powinny postawić na pałki o rozmiarze 5a albo 5B.

Hardware ma znaczenie

Warto zadbać także i o to, aby pierwsza perkusja posiadała porządny hardware. Mowa tutaj między innymi o solidnych statywach, stołku i stopie. Dla osób początkujących najlepszym wyborem są modele łamane, które umożliwiają dowolne ustawienia kąta nachylenia ramienia.