Oryginalne przeszkadzajki jako hi-hat

przeszkadzajki

Skonstruowanie mobilnego zestawu perkusyjnego do gry jest dość trudnym zadaniem zwłaszcza, że do wyboru jest wiele elementów. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak przygotować profesjonalny zestaw, dzięki któremu będzie można grać w każdym miejscu.

Przeszkadzajki jako hi-hat

Jak powszechnie wiadomo, popularne przeszkadzajki perkusyjne są w chwili obecnej bardzo ciekawą alternatywą dla zwykłej perkusji. Osoby, które chcą zrezygnować z używania hi-hata, bez żadnego większego problemu mogą rytm nadawać poprzez proste shakery albo tamburyny. Aby przyszkadzajka była słyszalna, pamiętać należy o zachowaniu odpowiedniej dynamiki gry. Zabawa na przeszkadzajce jest idealnym wyborem dla początkujących perkusistów, którzy chcą poćwiczyć grę.

Gdzie wykorzystywane są przeszkadzajki?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale przeszkadzajki wykorzystywane są na szeroką skalę nie tylko przez początkujących i doświadczonych muzyków. Z tych instrumentów bardzo często korzystają również zawodowi tancerze albo reżyserowie, którzy muszą nadać odpowiedni rytm piosence scenicznej albo dialogowi prowadzonemu przez poszczególnych aktorów. Przeszkadzajka idealnie sprawdzi się również w przedszkolu, dlatego też nie można przejść obok niej obojętnie. Dzięki tym prostym instrumentom zdecydowanie łatwiej jest nauczyć dziecko rytmiki i recytacji.