Perkusja elektroniczna – tego o niej nie wiesz!

perkusja elektroniczna alesis

Perkusja elektroniczna to syntezator, który naśladuje perkusję akustyczna. Odbywa się to poprzez wydobywanie odpowiedniego brzmienia, a także budowę i system pojawiania się dźwięków.

Z czego składa się perkusja elektroniczna?

W skład perkusji elektronicznej wchodzą pady, montowane na statywie w układzie, który przypomina ten, który znajdziemy w tradycyjnej perkusji akustycznej. Mogą się na nich znajdować gumy lub np. siateczka (czasami silikon). Pady są wyposażone w czujniki, które „produkują” dźwięk, kiedy się w nie uderzy. Wówczas też sygnał trafia do modułu elektronicznego. Jeżeli chcesz zakupić perkusję elektroniczną, to DRUMCENTER oferuje duży wybór.

Ciekawostki o perkusji elektronicznej

Nie każdy wie, że pierwsza wersja tego instrumentu została wykorzystana przez Graeme’a Edge’a w piosence „Procession”, z albumu „Every Good Boy Deserves Favor” pochodzącego z roku 1971. Pierwsze wersje perkusji posiadały jednak liczne nieodciągnięcia. W nowszych wersjach już ich nie znajdziemy (mowa tu m.in. o reprodukcji naturalnych, realnie brzmiących dźwięków, których w praktyce nie da się niemal odróżnić od perkusji akustycznej. Przykładem może być obecnie Yamaha DTXtreme i Roland V-Drums TD-20).

Co ciekawe, perkusja elektroniczna jest także znacznie cichsza podczas jej używania od tradycyjnego zestawu perkusyjnego, mimo, że stanowi sprzęt elektroniczny. Osoba, która gra może w tym czasie mieć zestaw słuchawek. Elektroniczne perkusja zajmuje też mniej miejsca niż tradycyjna – akustyczna.