Rodzaje instrumentów muzycznych

Instrumenty muzyczne

Instrumentów muzycznych na rynku jest dosyć sporo. Podzielone są one na kategorie, które po krótce przedstawimy sobie w tym artykule.

Smyczkowe

Na rynku muzycznym występują klasyczne instrumenty smyczkowe. W ich skład wchodzą takie instrumenty jak między innymi skrzypce, altówka, wiolonczela i kontrabas. Niegdyś ten rodzaj instrumentów był obszerniejszy, natomiast obecnie jest dosyć mocno okrojony.

Strunowe, szarpane

Następnie wyróżnić możemy instrumenty strunowe, szarpane. Zakwalifikować do nich możemy dużą ilość ilość instrumentów, jednakowoż wymienimy tylko te, które zna większość z nas, a należą do nich: gitara klasyczna, gitara basowa, mandolina oraz ukulele.

Uderzane, dęte i perkusyjne

Jeżeli mówimy o instrumentach uderzanych to wchodzą w nie cymbały, fortepian, pianino a także keybord.

Mówiąc o instrumentach perkusyjnych, z całą pewnością mamy na myśli perkusję i talerze perkusyjne, kotły, bębny, jak również trójkąt.

Z instrumentów dętych wyróżnić możemy organy, akordeon, trąbkę oraz puzon.

Podsumowanie

Przedstawiony powyżej podział instrumentów jest dosyć mocno okrojony. W niektórych z wyżej wymienionych grup, znajduje się nawet kilkanaście różnorodnych instrumentów, ale w związku z faktem, że nie należą one do bardzo znanych wymieniamy tylko te, o których każdy z nas przynajmniej słyszał. Perkusja wraz z talerzami perkusyjnymi, gitara klasyczna, czy trąbka to instrumenty, które stosowane są w różnorodnych utworach muzycznych, toteż dla nikogo nie stanowią zaskoczenia.