Werble Mapex Black Panther jako serce perkusji


Werble mapex black panther charakteryzuje różnorodność. Zarówno w budowie, dźwięku, jak i dostępnej kolorystyce. Z pomocą werbli mapex black panther można prowadzić satysfakcjonujące lekcje gry na perkusji, dla młodzieży oraz początkujących zespołów, ale także stosować je na koncertach. To werble mogące z powodzeniem używać podczas różnych wydarzeń muzycznych.

Pewne udoskonalenia w werblach można wprowadzić samodzielnie. Zabiegi można wykonać chociażby w obszarze, jakim jest obręcz. Głównym zadaniem pierścienia perkusyjnego jest regulacja napięcia, co z kolei znacząco wpływa zarówno na strojenie instrumentu, jak i rzutuje na jakość dźwięku.

Strojenie instrumentu, jak i jego dźwięk może znacznie poprawić dobrej jakości obręcz. Werbel nie powinien być przekrzywiony, bo w tym przypadku bez jego prostowania obręcz nie będzie pasowała. Model felgi znacząco wpływa na dźwięk.

Gra na werblu to sztuka trafiania w odpowiednie miejsce. Wykwalifikowany perkusista ma nie tylko umiejętność utrzymywania tempa. Jego umiejętności techniczne, które pozwalają mu na uzyskanie odpowiedniej szybkości oraz umiejętność dostosowania tempa gry do określonej wartości uderzeń w ciągu każdej minuty. Prawdziwy specjalista od gry na werblach, potrafi też świadomie operować dynamiką i dźwiękiem, dokonując różnicowania parametrów. Im bliżej krawędzi bębna, czyli obręczy, nastąpi uderzenie, tym bardziej dźwięk ulega spłaszczeniu, skraca, a liczba przydźwięków wzrasta. Grając natomiast bliżej brzegu niż do środka, otrzymuje się inny dźwięk, którego użycie jest przydatne, gdy chce się, aby werbel brzmiał inaczej.

Werble Mapex Black Panther dostępne na DrumCenter.pl.