Najlepsze miejsce na płyty winylowe

Najlepsze miejsce na płyty winylowe

Muzyka słuchana z płyt winylowych ma podobno duszę. Czy to mit, czy też prawda musi ocenić sam słuchający. Z pewnością w dobie cyfryzacji każdego aspektu życia, muzyka odsłuchiwana w tradycyjny sposób daje satysfakcję i tworzy niesamowitą atmosferę. Niestety płyty winylowe są dosyć łatwe do uszkodzenia, dlatego ich przechowywanie jest bardzo istotne, jeśli chce się cieszyć muzyką przez dłuższy czas. Przy zachowaniu odpowiednich zasad, płyty winylowe mogą służyć wielokrotnie do odsłuchiwania najlepszych piosenek.

Szafka, pokój, czy inny sposób organizacji płyt?

Winyl, z którego wykonywane są płyty, jest materiałem niezbyt odpornym na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne czy wygięcia. Dlatego też konieczna jest specjalna pielęgnacja tego tworzywa. Po pierwsze, gdy chodzi o płyty winylowe przechowywanie musi odbywać się w pozycji pionowej, stojącej. Zapobiega to ewentualnym uszkodzeniom. Dlatego też, na swoje kolekcje ludzie często przeznaczają osobny pokój. Ale nie każdy ma możliwości finansowe i lokalowe. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest w takim wypadku solidna, drewniana szafka. Można ją zamówić w lepszych sklepach muzycznych lub po prostu u stolarza. Dzięki temu uniknie się uszkodzeń. Więcej >>

Jak dbać o opakowania?

Równie ważne, gdy chodzi o płyty winylowe jest odpowiednie używanie kopert. Zarówno zewnętrznych, jak i szczególnie wewnętrznych. Po każdorazowym wyczyszczeniu płyty z zanieczyszczeń i kurzu wewnętrzne opakowanie papierowe powinno być wymienione. W innym przypadku może dojść do zarysowań, które mogą uniemożliwić odsłuchanie muzyki.